میدونستی که آریا متال، خدمات سقف پلی کربنات و… هم ارائه میده؟

مسلما مواد اولیه اصلی آلاچیق فلزی، فلز می باشد. بیان کردیم که آلاچیق فلزی مقاوم ترین نوع آلاچیق ها می باشند. آلاچیق  با توجه به مدرن یا سنتی بودن محیطی که در آنجا نصب خواهند شد می تواند به شکل ها و طرح های مدرن و حتی در طرح های سنتی ساخته گردد. برای مثال اگر می خواهید که در باغ خود آلاچیقی نصب کنید که با محیط باغ همخوانی داشته باشد می توانید آلاچیق فلزی در طرح چوب را برای آن محیط برگزینید. به سبب وجود انعطاف در فلز، سازندگان آلاچیق فلزی ساده تر می توانند که مدل درخواستی مشتریان را طراحی و اجرا کنند.

آلاچیــق فلزی در شکل های متنوع ساخته می شود. جنس سقف آلاچیق می تواند از فلز، شیشه و چوب باشد. اغلب انواع آلاچیق ، سر پناهی با سقف گنبدی دارند و اطراف آن باز می باشد اما در برخی از این آلاچیق های فلزی بین یک یا دو ستون دیواری فلزی، چوبی یا شیشه ای قرار داده می شود که در روزهای آفتابیِ سال این دیوارها سایه ایجاد نمایند و آفتاب به داخل آلاچیق وارد نشود.
برای آلاچیق هایی که از فلز ساخته می شوند لازم است تمام آن با رنگ های اپوکسی و یا رنگ های پوششی دریایی، رنگ شود چرا که ممکن است فلز در مواجهه با رطوبت هوا و آب دچار واکنش شیمیایی شده و زنگ بزند و این زنگ زدگی باعث کوتاه شدن عمر آلاچیـــق فلـــزی  و از بین رفتن آن گردد. البته گفتنی است که فلز به دلیل اینکه قابلیت بازیافت دارد بعد از مستهلک شدن آلاچیق ها به چرخه ی بازیافت بر می گردند.

همچنین مشاهده کنید:
قیمت سقف پاسیو و حیاط خلوت

برای ساخت و نصب آلاچیق و انواع پوشش سقف  با ما تماس بگیرید.

میدونستی که آریا متال، خدمات سقف پلی کربنات و… هم ارائه میده؟

قیمت آلاچیق  به عوامل متعددی بستگی دارد که بدین شرح می باشد:
_ کیفیت مواد بکار گرفته شده در ساخت آلاچیق فلزی .
_ ابعاد آلاچیق  .
_ نوع طراحی آلاچیق .
_ میزان فلز بکار رفته در آلاچیق  .

آلاچیق فلزی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

همانطور که گفته شد آلاچیق در مکان های متنوعی از جمله ویلا ها، حیاط خانه های بزرگ، محیط باز تالار ها و باغ ها استفاده می گردد. آلاچیق  علاوه بر کارایی خود، می توانند نمای زیبایی را به باغ، حیاط خانه و هر جایی که نصب می گردد هدیه نماید. آلاچیق های ساخته شده در پارک های شهر علاوه بر اینکه راحتی مسافران و شهروندان را در پی دارد باعث زیبایی نیز خواهد شد.

طرح های آلاچیق

برای اجرای آلاچیق می توان مدل ها و طرح های زیبا و متنوعی را در ساخت آلاچیق استفاده نمود. به عنوان مثال اگر قصد دارید آلاچیقی داشته باشید که اطراف آن با گیاهان محصور شده باشد می توانید از آلاچیق های سقف باز استفاده نمایید که سقف آن را گیاهان رونده ای مانند گل های رونده و درختان مو به مرور زمان با رشد در لا به لای تیرک های که در سقف آلاچیق هستند تشکیل می دهد‌. برای اینکه آلاچیقی داشته باشید که کمی به سنتی بودن نزدیک باشد می توانید برای پوشاندن سقف و دیواره های آلاچیق از حصیر بهره گیری نمایید. پرده و پارچه هم گزینه خوبی برای پوشاندن دیوار های آلاچیقمی باشد. استفاده از پرده باعث می شود که زمانی که نور آفتاب داخل آلاچیق نمی تابد و یا تابش آن اذیت کننده نیست پرده ها کنار زده شود تا هوای فضای بیرون در داخل آلاچیق بیشتر جریان پیدا نماید. تکان خوردن پرده ها با جریان باد می تواند منظره ای زیبا و رؤیایی را به وجود بیاورد‌.

همچنین مشاهده کنید:
هر آنچه باید درباره انواع سایبان ماشین در حیاط بدانید (ثابت، متحرک، کابلی و …)