نورگیر سقف پاسیو تاثیر نورگیر بر سلامت و روان افراد

میدونستی که آریا متال، خدمات سقف پلی کربنات و… هم ارائه میده؟

برای طراحی فضای نورگیر نیاز به طراحی مهندسی بوده و این نورگیرهادر طرح های گنبدی، هرمی، ورق پلی کربنات و غیره ارائه می گردد. نورگیر سقف ساختمان بر روان افراد هم در خانه و هم در جامعه تاثیربسزایی دارد در منازلی که نور کمتری دارد در بلند مدت باعث افزایش ابتلا به افسردگی می شود.  .تهیه نورگیردر خانه در بلند مدت بر روان افراد تاثیر مثبتی دارد.

نورگیری از سقف اگر نتوانیم از دیوارهای ساختمان ، به وسیله پنجره ها نور کافی را وارد فضا نماییم، نورگیری از سقف این امکان را فراهم می آورد که نور طبیعی به داخل ساختمان برسد.امروزه در پی ساختمان سازی بی رویه پیمانکاران به استاندارد خانه توجه زیادی نمی کنند با یک ایده می توان پوشش نورگیر سقف را در رابطه با روانشناسی در خانه ارتقا داد.

نورگیر سقف پاسیو بازشونده

نورگیر سقف پاسیو بازشونده از لحاظ تهویه و تامین نور برای سقف مناسب می باشند. استفاده از شیشه دو جداه در سقف برای عایق گرمایشی مهم می باشد بیشترین اهمیت این نورگیر ها مقاومت آن در برابر باد و باران می باشد. از قابلیت های بازشودوجداره می توان به بی  تفاوت بودن آن در جهت باد اشاره کرد بازشوها در بالای سقف آشپزخانه  و حمام هوای مرطوب را از این فضا تخلیه می کند .

همچنین مشاهده کنید:
سقف شیبدار پلی کربنات

کاربرد نورگیر سقف پاسیو

میدونستی که آریا متال، خدمات سقف پلی کربنات و… هم ارائه میده؟

بیشترین کاربرد نورگیر ها و سقف پاسیو مربوط به گلخانه های ساختمانی می باشد این نورگیر ها در رنگ ها و طرح های متفاوتی عرضه می شود. استفاده از نورگیر های شفاف و بدون رنگ برای کسانی که خواهان نور خورشید هستند و می خواهند فضایی با 100 نور داشته باشند انتخاب مناسبی می باشد و موجب بهره مند شدن و استفاده افراد از نور طبیعی خورشید می گردد. پوشش سقف پاسیو  موجب صرفه جویی  در مصرف انرژی شده   و   نقش عایق صوتی و آببندی را دارد علاوه بر ان در برابر عوامل جوی چون برف از بارپذیری بالایی برخوردار می باشد.

از مزایای این نورگیر نسبت به ورق پلی کربنات زیبایی و عایق بودن آن می باشد.با پوشش دادن سقف پاسیو فضای مسکونی منزل افزایش می یابد و بعنوان فضاهایی چون اتاق، گلخانه  و… قابل استفاده می باشد. در بسیاری از موارد مبنا ی  قیمت پوشش سقف پاسیو متر مربع می باشد. ولی در کل واژه متر مربع برای تعیین قیمت نورگیر سقفی واژه ای نا مناسب تلقی می شود.

میدونستی که آریا متال، خدمات سقف پلی کربنات و… هم ارائه میده؟