سقف چیست؟

میدونستی که آریا متال، خدمات جوشکاری سیار و… هم ارائه میده؟

به سطح بالایی یک اتاق یا یک سازه گفته می شود در ساختمان‌های یک طبقه سقف برای محافظت از نور آفتاب ورد باران  و در ساختمان‌های چند طبقه علاوه بر این کار برای جداسازی طبقات از یکدیگر استفاده می‌شود به گونه‌ای که سقف یکی زمین دیگری محسوب می‌شود. در مناطق سردسیر ارتفاع سقف تا کف معمولاً کم می‌باشد تا محل راحتتر گرم شود و در مناطق گرمسیر به خاطر جریان داشتن هوا عموماً ارتفاع سقف زیادتر می‌باشد.

سقف سبک شامل سقف های چون سقف پلی کربنات یا سقف کاذب و همینطور سقف حبابی می باشد که امروزه بیشتر در فضا های چون سقف پاسیو ارزان قیمت استفاده می شود این گونه سقف ها به دلیل سبک بودن و انعطاف پذیری و اجرای سریع باعث اهمیت بسیاری از مشتریان شده است در عکس فوق یه نمونه از سقف سبک که با ورق پلی کربنات اجراشده است قرار داده ایم که همان سقف پاسیو ارزان می باشد

همچنین مشاهده کنید:
پوشاندن سقف حیاط خلوت

در واقع قیمت سقف پاسیو و حیاط خلوت هزینه بسزایی را در بر ندارد بلکه بسیار آسان و ارزان قیمت خواهد بود که با اینکار نه تنها زیبایی خاصی را به نمای بیرونی منزلتان میدهید بلکه در مقایل بلایای طبیعی محفوظ خواهید بود و حداکثر لذت را چه در روزهای بارانی چه آفتابی و چه برف را خواهید داشت. قیمت  سقف پاسیو و حیاط خلوت به موارد متعددی بستگی دارد که در این مقاله  به برخی از آنها اشاره خواهیم کرد.

میدونستی که آریا متال، خدمات انواع حفاظ و نرده و… هم ارائه میده؟

اول از همه لازم به ذکر است اغلب برای فروشگاههای بزرگ و طبقات همکف ساختمانها و فضای حیاط خلوت یا پاسیو از ورق پلی کرینات بدلیل مقاوتش که 250 برابر شیشه میباشد ولی همانند شیشه از شفافیت بالایی برخوردار است استفاده میشود

فاکتورهایی که بر قیمت سقف پاسیو و حیاط خلوت موثرند عبارتند از:

میدونستی که آریا متال، خدمات توری پنجره و… هم ارائه میده؟

– میزان پشتیبانی

– جنسی که در پوشش سقف استفاده میشود چه پلی کربنات باشد چه نورگیر حبابی. اگر مقدار مصرف بیشتر باشد قیمت نیز افزایش پیدا میکند.

– قیمت پوشش سقف با نورگیر حبابی و یا پلی کربنات به متراژ سقف پاسیو نیز بستگی دارد.

سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی ، تنها گزینه مناسب برای طبقه هم کف است که 85% درصد نور را از خود میدهد و دارای رنگ بندی خاص و دریچه بازشو میباشد و برای طبقه آخر ورق پلی کربنات، گزینه مناسب می باشد که 100% نور را عبور میدهد. قیمت سقف پاسیو هم بستگی دارد از کدام متریال برای پوشش استفاده شود.

قیمت در سقف حبابی و پلی کربنات به متراژ سقف پاسیو نیز بستگی دارد البته لازم به ذکر است که تعدا نورگیری که به کار برده میشود و جنس آن نیز در قیمت پوشش سقف تاثیر دارد چون هر چه تعداد نورگیر مورد استفاده بیشتر شود مصالح مصرفی نیز افزایش پیدا میکند و قیمت بالا میرود. قیمت در پوشش حیاط خلوت و پاسیو با ورق پلی کربنات نیز به ضخامت ورق ، متراژ و وزن ورق پلی کربنات بستگی دارد . سازه به کار برده شده در هردو متریال یکی است ولی قیمت نورگیر حبابی نسبت به پلی کربنات گرانتر است.

همچنین مشاهده کنید:
نرده فرفورژه بالکن

 

در بسیاری از موارد مبنا قیمت پوشش سقف پاسیو، متر مربع می باشد. ولی در کل واژه متر مربع برای تعیین قیمت نورگیر سقفی واژه ای نامناسب تلقی میشود.

میدونستی که آریا متال، خدمات درب آکاردئونی و… هم ارائه میده؟

سارین پوش با بکارگیری تجربه 7 ساله و کادر مجرب مجری سقف پاسیو ارزان قیمت ،سقف حیاط خلوت ارزان ،سقف پشت بام، نورگیر پاسیو ،سقف حیاط خلوت و … می باشد. در واقع برای قیمت دقیق تر باید از محل نصب سقف بازدید به عمل آید و یا با شرکت تماس برقرار شود.

میدونستی که آریا متال، خدمات سقف پلی کربنات و… هم ارائه میده؟