آلاچیق فلزی

میدونستی که آریا متال، خدمات جوشکاری و… هم ارائه میده؟

مسلما مواد اولیه اصلی آلاچیق فلزی، فلز می باشد. بیان کردیم که آلاچیق فلزی مقاوم ترین نوع آلاچیق ها می باشند. آلاچیق فلزی با توجه به مدرن یا سنتی بودن محیطی که در آنجا نصب خواهند شد می تواند به شکل ها و طرح های مدرن و حتی در طرح های سنتی ساخته گردد. برای مثال اگر می خواهید که در باغ خود آلاچیقی نصب کنید که با محیط باغ همخوانی داشته باشد می توانید آلاچیق فلزی در طرح چوب را برای آن محیط برگزینید. به سبب وجود انعطاف در فلز، سازندگان آلاچیق فلزی ساده تر می توانند که مدل درخواستی مشتریان را طراحی و اجرا کنند.

میدونستی که آریا متال، خدمات سقف پلی کربنات و… هم ارائه میده؟

 

آلاچیق فلزی در شکل های متنوع ساخته می شود. جنس سقف آلاچیق فلزی می تواند از فلز، شیشه و چوب باشد. اغلب انواع آلاچیق فلزی، سر پناهی با سقف گنبدی دارند و اطراف آن باز می باشد اما در برخی از این آلاچیق های فلزی بین یک یا دو ستون دیواری فلزی، چوبی یا شیشه ای قرار داده می شود که در روزهای آفتابیِ سال این دیوارها سایه ایجاد نمایند و آفتاب به داخل آلاچیق وارد نشود.

برای آلاچیق هایی که از فلز ساخته می شوند لازم است تمام آن با رنگ های اپوکسی و یا رنگ های پوششی دریایی، رنگ شود چرا که ممکن است فلز در مواجهه با رطوبت هوا و آب دچار واکنش شیمیایی شده و زنگ بزند و این زنگ زدگی باعث کوتاه شدن عمر آلاچیق فلزی  و از بین رفتن آن گردد. البته گفتنی است که فلز به دلیل اینکه قابلیت بازیافت دارد بعد از مستهلک شدن آلاچیق ها به چرخه ی بازیافت بر می گردند.

میدونستی که آریا متال، خدمات انواع نرده و… هم ارائه میده؟

برای ساخت و نصب آلاچیق فلزی با ما تماس بگیرید.

قیمت آلاچیق  به عوامل متعددی بستگی دارد که بدین شرح می باشد:
_ کیفیت مواد بکار گرفته شده در ساخت آلاچیق فلزی .
_ ابعاد آلاچیق فلزی .
_ نوع طراحی آلاچیق فلزی .
_ میزان فلز بکار رفته در آلاچیق فلزی .

میدونستی که آریا متال، خدمات درب آکاردئونی و… هم ارائه میده؟

آلاچیق فلزی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

همانطور که گفته شد آلاچیق فلزی در مکان های متنوعی از جمله ویلا ها، حیاط خانه های بزرگ، محیط باز تالار ها و باغ ها استفاده می گردد. آلاچیق فلزی علاوه بر کارایی خود، می توانند نمای زیبایی را به باغ، حیاط خانه و هر جایی که نصب می گردد هدیه نماید. آلاچیق های ساخته شده در پارک های شهر علاوه بر اینکه راحتی مسافران و شهروندان را در پی دارد باعث زیبایی نیز خواهد شد.

همچنین مشاهده کنید:
کاربردسقف نورگیر حبابی

 

طرح های آلاچیق فلزی

برای اجرای آلاچیق می توان مدل ها و طرح های زیبا و متنوعی را در ساخت آلاچیق استفاده نمود. به عنوان مثال اگر قصد دارید آلاچیقی داشته باشید که اطراف آن با گیاهان محصور شده باشد می توانید از آلاچیق های سقف باز استفاده نمایید که سقف آن را گیاهان رونده ای مانند گل های رونده و درختان مو به مرور زمان با رشد در لا به لای تیرک های که در سقف آلاچیق هستند تشکیل می دهد‌. برای اینکه آلاچیقی داشته باشید که کمی به سنتی بودن نزدیک باشد می توانید برای پوشاندن سقف و دیواره های آلاچیق از حصیر بهره گیری نمایید. پرده و پارچه هم گزینه خوبی برای پوشاندن دیوار های آلاچیق فلزی می باشد. استفاده از پرده باعث می شود که زمانی که نور آفتاب داخل آلاچیق فلزی نمی تابد و یا تابش آن اذیت کننده نیست پرده ها کنار زده شود تا هوای فضای بیرون در داخل آلاچیق فلزی بیشتر جریان پیدا نماید. تکان خوردن پرده ها با جریان باد می تواند منظره ای زیبا و رؤیایی را به وجود بیاورد‌.