پوشش سقف حیاط خلوت باید به گونه ای باشد که در عین صد در صد آببندی از نفوذ برف وباران وگرد وخاک به داخل حیاط خلوت جلوگیری مینماید و عایق گرما وسرما نیز می باشد حتما باید قابلیت عبوردهی نور خورشید را در روز جهت تامین نور فضای داخل ساختمان داشته باشد.

سقف حیاط خلوت در بیشتر اپارتمان ها فضايي بلا استفاده است كه با نصب سقف حياط خلوت  مي توان از اين فضا به بهترين نحو استفاده كرد. بهترین گزینه برای پوشش سقف حیاط خلوت استفاده از نورگیر حبابی و ورق پلی کربنات می باشد به گونه ای که با نصب سقف حياط خلوت مي توان از وارد شدن گردوخاك، ريزش برف وباران و ورود موجودات موزي حیات خلوت جلوگیری کرد در واقع نوع پوشش سقف حیاط خلوت در موقعیت و فضاهای مختلف امری مهم به شمار میرود.

پوشش سقف حیاط خلوت به عنوان محافظی برای تمیز نگه داشتن حیاط خلوت بسیارمفید می باشد، در آپارتمان ها پوشش سقف حیاط خلوت می تواند روی سقف حیاط خلوت و  روی طبقه هم کف یا بر روی سقف حیاط خلوت آخرین طبقه که بعنوان پوشش نورگیر سا ختمان می با شد اجرا می شود ، به علت فضای  باز و همچنین  ارتباط مستقیم که با فضای بیرون دارددر  معرض گرد و خاک وآشغال  و بارندگی می باشد.

همچنین مشاهده کنید:
نصب و اجرای پلی کربنات

پوشش سقف با اجرای اسکلت با پروفیل آهن شروع و سپس اجرای فلاشینگ با ورق گالوا نیزه دورکار ونصب پایه های نورگیر و بعد از آن آببندی دورکار و درز بین پایه ها با نوار های ایزو گام و بستن حباب انجام می شود.

 

در بیرون ساختمان فضاهای با سقف شفاف یا بدون سقف ساخته می شود که به حیاط خلوت معروف است. سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی ، تنها گزینه مناسب برای طبقه هم کف است که ۸۵% درصد نور را از خود میدهد و دارای رنگ بندی خاص و دریچه بازشو میباشد و برای طبقه آخر ورق پلی کربنات، گزینه مناسب می باشد که ۱۰۰% نور را عبور میدهد، حیاط خلوت برای ایجاد نور کافی در روز در ساختمان ها کاربرد دارد .

پوشش سقف حیاط خلوت می تواند مانند عایقی عمل کند که جلوی هدر رفتن انرژی گرمائی و سرمائی را بگیرد زیرا حیاط خلوت بعلت مشرف بودن پنجره ها به آن یکی از قسمت های پرت انرژی ، از آنجا می باشد پوشش سقف حیاط خلوت با نورگیر حبابی بعلت تنوع سایز و رنگ نورگیر ها می توان میزان نور عبوری از سقف حیاط خلوت و چینش نورگیر ها قدرت مانور را به ما می دهد.

 پوشش سقف متحرک حیاط خلوت با نورگیرهای حبابی که توسط تیم تخصصی ما تولید و نصب می گردد دارای گارانتی  شرکتی بوده که شامل آببندی و  شکستن حباب ها می باشد این سقف ها در عین عبور نور طبیعی از آنها مانع دید از طبقات بالایی میشود.

همچنین مشاهده کنید:
طراحی و اجرای سقف شیروانی در تهران

این سقف ها از مقاومت بسیار مناسبی در مقابل اثرات جوی و ضربه دارند ضمنا در مقابل آتش مقاوم بوده نمی سوزند. حیاط خلوت به علت باز بودن وارتباط مستقیم با فضای بیرون در معرض مستقیم بارش برف وباران و گرد و خاک ناشی از باد و طوفان می باشد ،از اینرو این قسمت ساختمان همواره محل تجمع گرد و خاک وآشغال می باشد.
پوشش سقف حیاط از روی طبقه همکف و یا ازروی آخرین طبقه می تواند به عنوان محافظ در تمیز نگهداشتن حیاط خلوت بسیار میسر باشد.

پوشش سقف حیاط خلوت می تواند با ورق پلی کربنات نیز صورت می گیرد که از لحاظ آببندی ، بار پذیری و سرو صدا هنگام بارندگی به هیچ عنوان برای سقف حیاط خلوت طبقه اول پیشنهاد نمی شود.